Nasze szkolenia zawodowe są realizowane realizowane w rzeczywistych warunkach pracy, zajęcia teoretyczne prowadzą doświadczeni nauczyciele. Programy szkoleń są przygotowywane w oparciu o podstawę programową nauczania w zawodzie oraz standardy egzaminacyjne. Dodatkowo istnieje możliwość przygotowania szkolenia „szytego na miarę” gdzie program szkolenia jest konsultowany z osobą zainteresowaną szkoleniem. Osoby podejmujące szkolenie otrzymują materiały szkoleniowe, jeżeli jest taka potrzeba również odzież i obuwie robocze. Średnia ilość godzin szkolenia – 120 godzin. Istnieje możliwość płatności ratalnej.

Jeśli masz pytania lub chcesz się zapisać na kurs, prosimy o kontakt

Kurs Kucharz

Szkolenie przygotowujące do egzaminu czeladniczego skierowane jest do miłośników gotowania, jak również do osób bez wcześniejszego doświadczenia, które marzą o zdobyciu nowych umiejętności w celu podjęcia pracy w szeroko pojętej branży kulinarnej. Zajęcia praktyczne odbywają się w profesjonalnych zakładach gastronomicznych pod okiem wykwalifikowanej kadry, która chętnie dzieli się z kursantami swoją wiedzą, pasją i doświadczeniem dotyczącym technik obróbki surowców, technik sporządzania potraw, ich aranżacji oraz dekoracji. Uczestnicy korzystają z produktów spożywczych, wyposażenia i narzędzi przeznaczonych dla pracownika gastronomii. Bezpośredni kontakt z pracą w kuchni daje większe możliwości poszerzenia swoich zdolności kulinarnych w oparciu o aktualne trendy, jak również zasady żywieniowe wg tabel wartości odżywczych.

Kurs Cukiernik

Szkolenie przygotowujące do egzaminu czeladniczego skierowane jest do pasjonatów słodkich wypieków i wyrobów cukierniczych. Uczestnicząc w kursie słuchacz zdobędzie wiedzę dotyczącą technologii i produkcji cukierniczej, jak również zasad organizacji pracy w cukierni. Ponadto opanuje umiejętność posługiwania się akcesoriami, urządzeniami i surowcami spożywczymi mającymi zastosowanie w produkcji cukierniczej. Szkolenie cukiernik jest profesjonalnym kursem zawodowym z zakresu przygotowywania wyrobów cukierniczych i  deserów w oparciu o tradycyjne i nowoczesne receptury, jak również technik ich artystycznego dekorowania.

Kurs Piekarz

Szkolenie przygotowujące do egzaminu czeladniczego skierowane jest do osób pragnących  nauczyć się produkcji wszelkiego rodzaju wyrobów piekarniczych. Uczestnik szkolenia zdobędzie wiedzę dotyczącą tradycyjnych i nowoczesnych receptur, jak również technologii i produkcji piekarskiej oraz cukierniczej oraz pozna zasady organizacji pracy w piekarni. Ponadto opanuje umiejętność posługiwania się urządzeniami i akcesoriami mającymi zastosowanie w produkcji piekarsko– cukierniczej.

Kurs Kelner

Szkolenie przygotowujące do egzaminu czeladniczego skierowane jest do osób, które pragną poznać tajniki przygotowania sali konsumenckiej, obsługi gości z wykorzystaniem różnych technik, a także jak serwować potrawy i napoje w zakładach gastronomicznych lub na przyjęciach okolicznościowych. Uczestnik zdobędzie wiedzę  dotyczącą  obowiązków i wizerunku profesjonalnego kelnera, jak również  nauczy się nakrywania stołów, noszenia tac, zastawy oraz  naczyń.

Kurs Rzeźnik-wędliniarz

Szkolenie przygotowujące do egzaminu czeladniczego skierowane jest do osób chcących nauczyć się podstawowych czynności niezbędnych do wykonywania zawodu rzeźnika-wędliniarza. Uczestnik szkolenia zdobędzie umiejętności praktyczne z zakresu wykrawania elementów na mięsa drobne i ich klasyfikację do produkcji przetworów mięsnych, podziału tuszek drobiowych na elementy, wykrawania tuszek na elementy bez kości i mięsa drobne, peklowania mięs drobnych i elementów przeznaczonych do dalszego przetwórstwa oraz produkcji wędzonek, kiełbas, wędlin podrobowych i wyrobów garmażeryjnych. Kurs przygotowuje do pracy na stanowisku rzeźnika-wędliniarza, który przerabia mięso i podroby na wędliny zgodnie z instrukcjami i recepturami, przy zastosowaniu narzędzi ręcznych oraz różnego rodzaju maszyn i urządzeń

Kurs Rozbieracz tusz zwierzęcych

Szkolenie skierowane jest do osób pragnących  nauczyć się czynności związanych z rozbiorem na części zasadnicze tusz i półtusz wieprzowych, ćwierćtusz wołowych, tusz cielęcych, drobiowych i baranich wg wymagań rynku krajowego.  Uczestnik szkolenia zdobędzie umiejętność wykrawania elementów zasadniczych z mięsa całościowego na drobne elementy handlowe. Ponadto nauczy się sortowania mięsa i tłuszczów pochodzących z obróbki elementów na: wędzonki w zależności od barwy mięsa, ścięgnistości, zawartości tkanki tłuszczowej, przekrwień z zachowaniem obowiązujących przepisów sanitarno-higienicznych oraz bhp.

Kurs Technolog robót wykończeniowych w budownictwie

Szkolenie przygotowujące do egzaminu czeladniczego skierowane jest do osób, które pragną nauczyć się wykańczania mieszkań, lokali i budynków zgodnie z projektem budowlanym i wedle preferencji klienta. Uczestnik szkolenia zdobędzie praktyczne umiejętności z zakresu robót murarskich, tynkarskich, okładania z płytek, układania podłóg oraz malowania  ścian.

Kurs Malarz – tapeciarz

Szkolenie przygotowujące do egzaminu czeladniczego skierowane jest do osób chcących nauczyć się okrywania farbami, lakierami i emulsjami wnętrz mieszkań czy innych budynków użyteczności publicznej oraz tapetowania. Uczestnik szkolenia zdobędzie praktyczne umiejętności z zakresu nowoczesnego malowania i tapetowania powierzchni przy zastosowaniu różnorodnych materiałów i technik w oparciu o aktualne trendy i preferencje klientów.

Kurs Glazurnik

Szkolenie przygotowujące do egzaminu czeladniczego skierowane jest do osób, które pragną nauczyć się okładać ściany różnego rodzaju materiałami budowlanymi i dekoracyjnymi: płytkami, mozaiką, kamieniem oraz imitacjami. Uczestnik otrzyma niezbędną wiedzę z zakresu robót okładzinowych, zapotrzebowania na materiały, narzędzia, sprzęt i maszyny do obróbki płytek (przycinanie, wycinanie otworów, doszlifowywanie krawędzi itp.).

Kurs Murarz – tynkarz

Szkolenie przygotowujące do egzaminu czeladniczego skierowane jest do osób pragnących nauczyć się zasad wiązania cegieł i innych materiałów murarskich oraz tynkarskich w ramach technologii zawodowej. Uczestnik szkolenia zdobędzie praktyczne umiejętności z zakresu stawiania rusztowań do robót murarskich, przygotowywania zapraw i betonów sposobem ręcznym i mechanicznym oraz murowania ścian pod opieką doświadczonego mistrza zawodu murarz. Kurs organizowany jest w firmie budowlanej z pełnym zapleczem technicznym specjalizującej się w wykonywaniu usług murarskich.

Kurs Brukarz

Szkolenie przygotowujące do egzaminu czeladniczego skierowane jest do osób, które pragną poznać zawód brukarza. W trakcie trwania kursu uczestnik zapozna się z materiałami, maszynami i urządzeniami stosowanymi w pracach brukarskich. Ponadto nauczy się układać, naprawiać i rozbierać nawierzchnie brukowe ulic, ciągów pieszych i terenów przydomowych w oparciu o dokumentację techniczną.  Część praktyczna szkolenia odbywa się w pod okiem wykwalifikowanego trenera w profesjonalnej firmie brukarskiej z szerokim zakresem usług oraz pełnym zapleczem narzędziowym.

Kurs Monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych

Szkolenie przygotowujące do egzaminu czeladniczego skierowane jest do osób, które chcą się zajmować naprawą i konserwacją instalacji sanitarnych, kanalizacyjnych, klimatyzacyjnych oraz grzewczych. Szkolenie praktyczne organizowane jest przez firmę świadczącą kompleksowe usługi w zakresie montażu instalacji i urządzeń sanitarnych, zapewniającej pełny kontakt słuchacza kursu z materiałami, narzędziami, urządzeniami i preparatami stosowanymi w pracach związanych z robotami wodno-kanalizacyjnymi w oparciu o stosowną dokumentację oraz wymogi techniczne. Wykonywane zadania i prace przypadające na każdy dzień zajęć praktycznych są zgodne z programem szkolenia oraz uzależnione od bieżącego zapotrzebowania na dane usługi sanitarne i grzewcze firmy.

Kurs Stolarz

Szkolenie przygotowujące do egzaminu czeladniczego skierowane jest do osób, które pragną zdobyć bądź uzupełnić wiedzę oraz umiejętności z zakresu procesu obróbki drewna. Kurs umożliwia poznanie całej ścieżki produkcji: od tartaku poprzez suszenie drewna, produkcję elementów meblowych, lakiernię oraz montaż.

Zajęcia praktyczne odbywają się w prężnie działających zakładach stolarskich z wykorzystaniem zespołów konstrukcyjnych, materiałów malarskich i lakierniczych oraz przy użyciu specjalistycznego sprzętu pod okiem mistrzów, rzemieślników zawodu, co pozwala uczestnikom na bezpośredni kontakt z pracą stolarza w realnych warunkach oraz czerpania wiedzy zawodowej od wysoce wykwalifikowanej kadry.

Kurs Cieśla

Szkolenie przygotowujące do egzaminu czeladniczego adresowane jest do osób, które fascynuje obróbka drewna i chcą zdobyć kwalifikacje w zawodzie cieśla. W trakcie realizacji szkolenia uczestnik zdobędzie wiedzę kierunkową oraz zapozna się z urządzeniami, akcesoriami i materiałami mającymi zastosowanie w pracach ciesielskich. Pozna zasady wykonywania, konserwacji oraz rozbiórki rusztowań i konstrukcji drewnianych, jak również zasady wykonywania napraw i renowacji wszelkich konstrukcji ciesielskich i stolarskich. Doskonałe opanowanie różnych sposobów łączenia drewna (przez pasowanie, zbijanie, przykręcanie itp.), jak również precyzyjność w działaniu i wyobraźnia przestrzenna to najistotniejsze umiejętności w zawodzie cieśli, pozwalające zaprojektować i wykonać projekty konstrukcyjne zgodnie z wymogami technicznymi oraz oczekiwaniami klienta pod względem stylu i gustu.

Kurs Dekarz

Szkolenie przygotowujące do egzaminu czeladniczego skierowane jest do osób, które pragną poznać zawód dekarza zajmującego się montażem, konserwacją i konstrukcją pokryć dachowych. W trakcie szkolenia uczestnik poprzez warsztaty, ćwiczenia i instruktaże wykonuje zadania i prace dekarskie m.in. : krycie dachów różnymi materiałami budowlanymi, montaż okien połaciowych i wyłazów dachowych, wykonywanie izolacji dachowych i stropodachowych, wykonywanie, konserwacja i naprawy pokryć dachowych, wykonywanie kosztorysu robót dekarskich.  Część praktyczna odbywa się w pod okiem wykwalifikowanego mistrza szkolącego w profesjonalnej firmie budowlanej z szerokim zakresem usług dekarskich i ciesielskich, oraz pełnym zapleczem narzędziowym.

Kurs Mechanik pojazdów samochodowych

Szkolenie przygotowujące do egzaminu czeladniczego skierowane jest do osób wiążących swoją przyszłość z motoryzacją. W trakcie trwania kursu realizowanego w warsztacie samochodowym z szerokim zakresem usług motoryzacyjnych i  z pełnym zapleczem narzędziowym uczestnik zdobędzie wiedzę kierunkową, pozna budowę i zasady działania układów i obwodów znajdujących się w pojazdach samochodowych, zapozna się z urządzeniami technicznymi, akcesoriami motoryzacyjnymi i materiałami mającymi zastosowanie w pracy mechanika pojazdów samochodowych. Mając kwalifikacje mechanika pojazdów samochodowych można starać się o pracę w warsztatach samochodowych, stacjach obsługi pojazdów samochodowych, zakładach produkcyjnych i naprawczych pojazdów, salonach sprzedaży samochodów i sklepach ze sprzedażą części samochodowych, przedsiębiorstwach doradztwa technicznego związanego z motoryzacją.

Kurs Lakiernik samochodowy

Szkolenie przygotowujące do egzaminu czeladniczego skierowane jest do osób, które pragną poznać techniki i narzędzia niezbędne w procesie lakierowania pojazdów wraz z czynnościami związanymi z przygotowaniem stanowiska lakierniczego. Uczestnik otrzyma niezbędną wiedzę teoretyczna i umiejętności praktyczne z zakresu tworzenia mieszanek, nanoszenia podkładu i lakierowania oraz funkcjonowania profesjonalnej lakierni samochodowej.

Kurs Elektromechanik pojazdów samochodowych

Szkolenie przygotowujące do egzaminu czeladniczego skierowane jest do osób, które fascynuje świat elektroniki i motoryzacji i które chciałyby rozszerzyć swoje kwalifikacje w tym zakresie. Zawód ten wymaga stałego doszkalania się w zakresie metod diagnostycznych układów elektrycznych i elektronicznych w pojazdach celem usuwania usterek  i nieprawidłowości technicznych. Zajęcia teoretyczno-praktyczne odbywają się w profesjonalnym serwisie samochodowym pod okiem doświadczonego instruktora. W trakcie realizacji kursu uczestnik korzysta z wyposażenia, materiałów i urządzeń diagnostycznych oraz ma bezpośredni kontakt z obsługą klientów serwisu, co pozwala na bliższe poznanie zawodu elektromechanika samochodowego.

Kurs Fryzjer

Szkolenie przygotowujące do egzaminu czeladniczego skierowane jest do osób, które pragną uzyskać wiedzę i umiejętności oraz zdobyć kwalifikacje w zawodzie fryzjer. Kurs odbywa się w profesjonalnym salonie, umożliwiającym uczestnikowi kontakt z wyposażeniem, kosmetykami i akcesoriami fryzjerskimi. W programie szkolenia zaplanowane jest strzyżenie damskie i męskie różnymi technikami, koloryzacja, modelowanie i stylizacja fryzur, w tym upięcia codzienne i okolicznościowe, jak również pielęgnacja i regeneracja włosów oraz skóry głowy. Wszystkie zabiegi i czynności prowadzone są pod okiem doświadczonego mistrza fryzjerskiego w oparciu o aktualne trendy fryzjerskie oraz dostosowane do potrzeb i oczekiwań klientów.

Kurs Fryzjer męski (barber)

Szkolenie przygotowujące do pracy i egzaminu czeladniczego skierowane jest do osób pragnących  nauczyć się wykonywania  zabiegów fryzjerskich takich jak: strzyżenie, układanie i utrwalanie fryzur; strzyżenie oraz pielęgnacja zarostu u mężczyzn, golenie wąsów czy trymowanie brody. Uczestnik szkolenia  będzie potrafił doradzić klientom w zakresie doboru koloru, pielęgnacji włosów, typu fryzury lub brody.

Kurs Keratynowe prostowanie włosów

Szkolenie skierowane jest do osób, które pracują w branży fryzjerskiej i  pragną nauczyć się zabiegu keratynowego prostowania włosów. Podczas dwudniowego szkolenia uczestnik pozna budowę i biochemię włosa, wskazania i przeciwskazania do wykonania zabiegu w zależności od stanu skóry głowy i kondycji włosów, jak również przetestuje preparaty kosmetyczne i techniki wykonywania zabiegu. Kończąc szkolenie będzie potrafił wykonywać zabieg adekwatnie do przeprowadzonej diagnostyki kondycji włosów i zgodnie z oczekiwaniami klienta oraz zasugeruje zalecenia regeneracyjno-pielęgnacyjne rekomendowane po zabiegu keratynowego prostowania włosów.

Kurs Kosmetyczka

Szkolenie przygotowujące do egzaminu czeladniczego skierowane jest do osób, które pragną uzyskać uprawnienia i kwalifikacje w zawodzie kosmetyczka. Kurs odbywa się pod okiem certyfikowanego trenera w profesjonalnym salonie świadczącym usługi kosmetyczne i pielęgnacyjne. Uczestnik zdobędzie wiedzę z zakresu: budowy, fizjologii i diagnostyki stanu skóry, pozna techniki i urządzenia służące do wykonywania czynności pielęgnacyjnych różnych części ciała oraz przećwiczy zabiegi upiększające i lecznicze.

Absolwent kursu będzie mógł wykonywać masaże, zabiegi kosmetyczne, pielęgnacyjne i upiększające twarzy, ciała, dłoni, stóp oraz udzielać porad z obszaru wizażu i stylizacji  pracując w szeroko pojętej branży beauty t.j.  gabinetach kosmetycznych, salonach piękności, drogeriach, ośrodkach odnowy biologicznej oraz innych punktach świadczących usługi w zakresie kosmetyki lub w ramach własnej działalności gospodarczej.

Kurs Wizażystka/stylistka

Szkolenie przygotowujące do egzaminu czeladniczego skierowane jest do osób, które fascynuje historia charakteryzacji, moda, wizaż oraz stylizacja ubioru. Uczestnik szkolenia zdobędzie umiejętność dobierania makijażu do różnych typów urody, pozna tajniki profesjonalnego makijażu oraz nauczy się  kształtowania wizerunku klienta w oparciu o jego potrzeby oraz panujące trendy.

Kurs Stylizacja paznokci

Szkolenie skierowane jest do kosmetyczek chcących podwyższyć swoje kwalifikacje oraz poszerzyć zakres świadczonych usług, jak również do indywidualnych stylistek, które zajmują się zdobieniem paznokci bliskich osób w domowym zaciszu. W programie kursu omawiane są zagadnienia profesjonalnej pielęgnacji skóry dłoni i stóp, jak również metody przedłużania i zdobienia płytki paznokciowej różnymi technikami tak, by były one zadbane, estetyczne i wystylizowane w oparciu o aktualne trendy i preferencje klientek.

Kurs Introligator

Szkolenie przygotowujące do egzaminu czeladniczego skierowane jest do osób chcących nauczyć się obróbki i wykończenia druków luźnych i łączonych, skoroszytów, teczek do akt, segregatorów i opakowań oraz obsługi maszyn introligatorskich. Uczestnik szkolenia zdobędzie praktyczne umiejętności z zakresu montażu form drukowych, krojenia papieru, złamywania zadrukowanych arkuszy, kompletowania i łączenia składek we wkład.

Kurs Serwisant sprzętu komputerowego

Szkolenie skierowane jest do informatyków, którym bliska jest technologia informatyczna. Organizowane jest w firmie świadczącej kompleksowe usługi z zakresu naprawy i konserwacji sprzętu komputerowego, konfigurowania systemów operacyjnych, aplikacji i oprogramowania, jak również odzyskiwania utraconych danych i tworzenia kopii bezpieczeństwa. Absolwent szkolenia będzie potrafił lokalizować, diagnozować i usuwać awarie i usterki sprzętu oraz podzespołów oraz instalować urządzenia peryferyjne oraz programy systemowe. 

Kurs Pracownik biurowy z obsługą urządzeń biurowych

Szkolenie skierowane jest do osób, które pragną zapoznać się z zasadami przygotowywania dokumentacji w obiegu firmowym oraz urzędowym, jak również nauczyć się sporządzać sprawozdania, pisma i raporty służbowe. Uczestnicy otrzymają niezbędne przygotowanie do pracy z potencjalnymi klientami/interesantami, nauczą się obsługi urządzeń biurowych oraz pracy z podstawowymi programami komputerowymi.

Kurs Rejestratorka medyczna

Szkolenie skierowane jest do osób, które pragną poznać zasady pracy w służbie zdrowia, nauczyć się organizacji sekretariatu medycznego w celu profesjonalnego zarządzania rejestracją. Uczestnicy otrzymają niezbędne przygotowanie do obsługi pacjenta/klienta poprzez budowanie profesjonalnych relacji z pacjentem oraz personelem medycznym. Nauczą się również poprawnej sprawozdawczości w finansowaniu świadczeń zdrowotnych.

Kurs Sprzedawca z obsługą kas fiskalnych i terminali płatniczych

Szkolenie skierowane jest do osób chcących pracować w branży handlowej w różnego rodzaju sklepach, marketach, salonach czy punktach usługowych prowadzących sprzedaż towarów i usług. Podczas szkolenia uczestnik zapozna się z podstawowymi programami sprzedażowymi i do  fakturowania, organizacją działalności handlowej, w tym technik sprzedaży, jak również zasadami profesjonalnej obsługi klienta.  W ramach zajęć praktycznych  przećwiczy obsługę kas fiskalnych i terminali płatniczych.

Kurs Specjalista sprzedaży internetowej

Szkolenie skierowane jest do osób, które pragną poznać narzędzia oraz tajniki sprzedaży w sklepie internetowym. W trakcie trwania szkolenia uczestnik zdobędzie praktyczne umiejętności z zakresu: zakładania i konfigurowanie sklepu Internetowego, publikowania treści w sklepie internetowym, zarządzania produktami sprzedaży poprzez serwisy aukcyjne, tj.: administrowanie kontem w portalu aukcyjnym Marketplace FB, nauczy się realizacji zamówień od przygotowywania produktów do wysyłki, poprzez monitorowanie jej dostarczania oraz finalizacji całego procesu.

Kurs Robotnik gospodarczy

Szkolenie skierowane jest do osób, które chcą wykonywać prace naprawcze i porządkowe w różnego rodzaju obiektach. W trakcie kursu uczestnik otrzyma przygotowanie teoretyczno-praktyczne z zakresu utrzymywania porządku i czystości wewnątrz budynku, utrzymywanie porządku i czystości w otoczeniu obiektów, obsługi i konserwacji powierzonego sprzętu technicznego, wykonywania prostych prac naprawczych i budowlanych wewnątrz i na zewnątrz budynku, pielęgnowania zieleni na terenie danej nieruchomości. Absolwent kursu może znaleźć zatrudnienie w budynkach mieszkalnych i na osiedlach, małych i dużych zakładach przemysłowych, hurtowniach, hotelach, szkołach, urzędach.

Kurs Pracownik utrzymania czystości (sprzątaczka)

Szkolenie skierowane jest do osób, które pragną poznać tajniki profesjonalnego sprzątania mieszkania, biura i innych lokali użytkowych. Uczestnicy otrzyma niezbędną wiedzę i umiejętności praktyczne z zakresu utrzymania czystości i porządku z użyciem różnych technik oraz sprzętów, zdobędą odpowiednie przygotowanie  do pracy w firmach sprzątających obsługujących różnego rodzaju obiekty.

Kurs Florysta

Szkolenie przygotowujące do egzaminu czeladniczego skierowane jest do osób pasjonujących się tworzeniem kompozycji kwiatowych oraz dekorowaniem wnętrz, posiadających zmysł estetyczny oraz zdolności manualne, które chcą poznać zawód florysty od podstaw oraz do tych, którzy planują założyć własną działalność gospodarczą związaną z florystyką, aranżacją wnętrz czy rękodziełem artystycznym. Szkolenie pozwala poznać rodzaje materiałów stosowanych we florystyce, jak również zasady komponowania bukietów na różne okazje: np. śluby, pogrzeby, święta oraz możliwości dekorowania wnętrz hoteli, biur, kościołów i mieszkań przy użyciu materiału roślinnego, jak również gotowych aranżacji florystycznych zgodnych z panującymi trendami i adekwatnych do okazji, sezonu i warunków otoczenia. Ponadto dostarcza praktycznej wiedzy na temat gatunków roślin ozdobnych ciętych i doniczkowych oraz specyfiki ich pielęgnacji i uprawy.

Kurs Krawiec

Szkolenie przygotowujące do egzaminu czeladniczego skierowane jest do osób, które fascynuje świat mody i sztuka krawiectwa. Uczestnik szkolenia zdobędzie praktyczne umiejętności z zakresu: zastosowania i skonstruowania odpowiedniego wykroju, zdejmowania miary, szycia, wszywania dodatków krawieckich oraz będzie potrafił rozróżnić rodzaje tkanin, dodatków krawieckich, pasmanterii.

Kurs Opiekun w żłobku lub klubie dziecięcym

(program kursu zatwierdzony przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej)

Szkolenie skierowane jest do osób, które chcą pracować z małymi dziećmi do 3 roku życia w żłobkach lub klubach dziecięcych jako kompetentny opiekun. Celem kursu jest wyposażenie uczestników w wiedzę teoretyczną i praktyczną z zakresu psychologii rozwoju dziecka, umożliwiając im tym samym realizację funkcji opiekuńczej, wychowawczej i edukacyjnej w roli wykwalifikowanego opiekuna.

Szkolenie prowadzone jest w formie wykładów, warsztatów i ćwiczeń symulacyjnych w oparciu o scenariusze zajęć opracowane przez kadrę szkoląca. Praktyka zawodowa realizowana jest w żłobku dziecięcym. Podczas niej słuchacz zapozna się ze strukturą i funkcjonowaniem placówki, będzie w praktyce wykorzystywał zdobytą wiedzę i umiejętności. Praktyka zawodowa podzielona jest na część obserwacyjną, podczas której słuchacz asystuje w opiece i wychowaniu dzieci oraz na część uczestniczącą, gdzie słuchacz samodzielnie zajmuje się dziećmi (pielęgnacją i wychowaniem).

Kurs Opiekun osoby starszej i niepełnosprawnej

Szkolenie skierowane jest do osób, które zamierzają pracować z osobami starszymi, chorymi i niepełnosprawnymi. Uczestnicy nabędą wiedzę oraz umiejętności niezbędne do sprawowania fachowej opieki nad osobami zależnymi. Podczas kursu podejmowane są kwestie związane z funkcjonowaniem w otoczeniu,  pielęgnacją i żywieniem osób starszych, a także ukazana jest problematyka starości i niepełnosprawności w aspektach medycznych, biologicznych i psychologicznych.

Absolwent kursu jest kompleksowo przygotowany do pracy w zawodzie opiekuna osób starszych i niepełnosprawnych w domu podopiecznego, domach pomocy społecznej, zakładach pielęgnacyjnych, domach seniorów, czy ośrodkach dla bezdomnych.

Kurs pedagogiczny dla instruktorów praktycznej nauki zawodu

(Program kursu zatwierdzony przez Kuratorium Oświaty)

Kurs pedagogiczny przeznaczony jest dla osób posiadających kwalifikacje zawodowe, które chcą nabyć uprawnienia pedagogiczne dla instruktorów praktycznej nauki zawodu.

Kurs obejmuje wybrane zagadnienia z zakresu pedagogiki, psychologii i metodyki oraz umiejętności dydaktycznych w łącznym wymiarze 48 godz., w tym zagadnienia z zakresu: pedagogiki, psychologii i metodyki – łącznie 40 godz. i umiejętności dydaktycznych – 8 godz.

Ukończenie kursu umożliwia przyjmowanie uczniów, stażystów i praktykantów na praktyki zawodowe w zakładach usługowych (fryzjerskich, kosmetycznych, krawieckich itp.), restauracjach, hotelach, placówkach handlowych (sklepach), zakładach produkcyjnych, placówkach służby zdrowia, jednostkach administracji publicznej, samorządu terytorialnego i innych.